Angliškos rožės

Tai anglų selekcininkų tėvo David C. H. Austin ir sūnaus David J. C. Austin išvestos rožių veislės. Angliškos rožės - tai pati jauniausia rožių grupė, gauta sukryžminus senąsias rožes su arbatinėmis hibridinėmis ir floribundinėmis. Gal todėl jos dar vadinamos romantinėmis. Jų išskirtinis bruožas – dideli, labai pilnaviduriai, originalios, bijūno formos kvapūs žiedai. Pastaruoju metu jos sparčiai populiarėja, nors dar reikėtų laiko, norint pilnai įsitikinti jų atsparumu mūsų klimato sąlygomis.

Veislės

Abraham Darby

Žiedai dideli, kvapnūs, gelsvai rožiniai abrikosiniai. Krūmas stiprus, smarkiai išsišakojęs, užauga iki 1,5 m., žydi gausiai ir ilgai, atsparus ligoms. Lapai blizgantys, puošnūs. Žiemoja gerai.

Benjamin Britten

David Austin 2001

Žiedai vidutinio dydžio, labai pilnaviduriai tipiškos angliškų rožių žiedų formos, lašišiškai rožiniai iki intensyviai rožiniai raudonų. Lapai tamsiai žali, matiniai. Krūmas augus, užauga iki 1,5 m. X 1 m. Veislė atspari nepalankioms klimato sąlygoms (kai stiprūs vėjai, šaltos žiemos, drėgmės stoka).

Į 1 m² sodinti 2 - 3 krūmus.

Charles Austin

Austin 1973

Žiedai persiko spalvos, intensyvaus vaisių kvapo. Krūmas augus, užauga iki 1,5 - 2 m. Ši rožė gali būti auginama ir kaip pusiau laipiojanti.

Į 1 m² sodinti 2 krūmus.

Eglantyne

David Austin 1994 m.

Tai viena gražiausių angliškų rožių. Minkštai rožiniai žiedai saldžiai kvapnūs. Augimas idealus, užauga į puošnų, gerai išsišakojusį, vidutinio aukščio krūmą su vešlia, sveika lapija. Visais atžvilgiais puiki rožė.

1m x 0,9m

Gertrude Jekyll

Žiedai ryškiai rožiniai, dideli, labai pilnaviduriai, primena senovines rožes. Krūmas augus, po pirmo žydėjimo gana gausiai žydi pakartotinai. Lapai tamsiai žali, tankūs, matiniai.

Užauga iki 180 cm. aukščio.

Glamis Castle

David Austin 1992

Žiedai grynai balti, “puodelio” formos. Krūmas tankus, apvalios, kamuolio formos, plonomis šakutėmis. Žydi gausiai iki vėlyvo rudens.

Krūmas užauga iki 1 m. X 0,7 m.

Į 1 m² sodinti 3 - 4 vnt.

Graham Thomas

Klasikinė angliška rožė. Žiedai geltoni su vario atspalviu, labai pilnaviduriai, dideli, kvapnūs. Krūmas tvirtas, vešlus, lapai blizgantys.

Užauga iki 1,5 m. aukščio.

Golden Celebration

David Austin 1992 m.

Jos žiedai didžiausi iš visų angliškų rožių ir puošniai atrodo kad ir kokios būtų klimato sąlygos. Žiedai sodriai auksiniai geltoni, savo forma primenantys didžiulę taurę. Krūmas užauga ypač gražus su lengvai svyrančiomis šakomis ir vešlia lapija. Žydėjimo pradžioje žiedai skleidžia arbatos kvapą, o vėliau, pilnai išsiskleidus, kvepia žemuogėmis. 2000 metais pripažinta kaip geriausia krūminė nuostabaus kvapo rožė.

1.2 m x 1.2 m

Munsted Wood

David Austin 2007 m.

Žiedai dideli, pilnaviduriai, plokšti, kaip ir visų angliškų rožių. Išsiskleidę žiedai tamsiai, tamsiai raudoni, o pumpurai vos šviesesni. Ypač patrauklūs jauni lapai su rausvai bronziniu atspalviu, vėliau lapai pažalsvėja. Krūmas platus, tvirtas, skleidžia malonų vaisių kvapą, primenantį senovines rožes. Veisllė atspari ligoms. Už nuostabų kvepėjimą Japonijoje apdovanota aukso medaliu.

1 m x 0.75 m

Pat Austin

Nepakartojamo poveikio intensyvių spalvų krūminė rožė. Žiedlapių vidus ryškios vario spalvos, išorinė pusė šviesiai gelsvai varinė. Žiedai vidutinio dydžio, kvepiantys, lapai blizgantys.

Užauga iki 150 cm aukščio.

Princess Alexandra of Kent

David Austin 2007 m.

Pasižymi ypač dideliais žiedais ir šilta, švytinčiai rožine spalva. Jos piclnaviduriai taurės formos žiedai su švelniai rožiniais žiedlapių pakraščiais sukelia žavingą ir nepakartojamą įspūdį. Nepaisant didelių žiedų, ūgliai yra tiesūs ir tvirti ir kartu su žalia, pusiau blizgančia lapija, sudaro tobulą, sveiką krūmą, skleidžiantį malonų citrinų kvapą.

1.25 m x 1 m

Queen of Sweden

David Austin 2004 m.

Pumpurai pradžioje maži, bet besiskleidžiants žiedai vis didėja pavirsdami į gražias plokščias taures. Spalva pradžioje švytinčiai apelsininė, vėliau keičiasi į švelniai rožinę. Krūmas gana tiesus, gerai šakojasi ir yra išskirtinai sveikas. Skleidžia švelnų miros kvapą.

1.25 m x 0.75 m

William Shakespeare 2000

This is custoYpatingai graži krūminė rožė su labai dideliais,aksominiais, ryškiai raudonais žiedais. Pakartotinai ir gausiai žydinti rožė, primenanti senovines, intensyviai, šiltai kvepianti. Tinka sodinti grupėmis ir pavieniui. Mėgstama veislė.

Užauga iki 120 cm aukščio.

Winchester Cathedral

David Austin 1984 m.

Tai kerintis Mary Rose sportas su visomis jos ir jos tėvų dorybėmis ir viskuo į ją panašus, išskyrus švarų žiedų baltumą. Bendras įspūdis labai puikus - daugybė akinančiai baltų žiedų, elegantiškai apgaubusių krūmą ir žydinčių visą vasarą. Lengvas kvapas primena senąsias rožes su medaus ir migdolų kraujo užuomina, kuri išryškėja šiltuoju vasaros laiku.

1 m x 1 m