Demo

Floribundinės rožės

floribundines-rozesDanų selekcionierius Svendas Poulsenas svajojo išvesti naujas rožes, kurių žiedai būtų stambiuose žiedynuose ir žydėtų nepertraukiamai visą sezoną. 1924 metais jam tai pavyko, sukryžminus poliantinę ir arbatinę hibridinę rožes. Pirmoji hibridinė poliantinė rožė buvo pavadinta Else Poulsen. Po to sekė kitos rūšys, kurios ir davė pradžią floribundinėms rožėms ir kurios oficialiai užregistruotos 1952 metais. Žodis floribundinės išvertus reiškia "gausiai žydinčios".

Iš poliantinių rožių jos paveldėjo gausų ir nepertraukiamą žydėjimą, atsparumą ligoms ir nepalankioms žiemojimo sąlygoms, iš arbatinių hibridinių – gražią žiedo formą, dydį, o kartais ir aromatą. Floribundinių rožių krūmai dažniausiai neaukšti, 40-80 cm, kompaktiški. Daugumos veislių jauni ūgliai ir lapai rausvi, todėl jau pavasarį šios rožės būna dekoratyvios. Žiedai įvairaus dydžio ir įvairių spalvų, dažnai labai ryškių, neišblunkantys. Žiedai dažniausiai silpnai kvapūs, tačiau pastaruoju metu išvedama ir stipriai kvepiančių floribundinių rožių veislių, kurios nenusileidžia arbatinėms hibridinėms aromatu (pvz.. Amber Queen, kuri 1984 metais Hagos parodoje laimėjo medalį už aromatą). Žiedynuose yra 10-25 ir daugiau žiedų. Šios rožės pradeda žydėti birželio viduryje arba pabaigoje ir žydi iki vėlyvo rudens. Skirtingai negu arbatinės hibridinės rožės, jos žydi ne atskiromis bangomis, o nepertraukiamai visą vasarą ir rudenį, džiugindamos mus gausiais žiedynais. Be to, floribundinės rožės yra labiau atsparesnės ligoms, labiau patikimesnės mūsų drėgname klimate, negu arbatinės hibridinės rožės. Jos gerai žiemoja, yra ypač dekoratyvios, jas lengviau prižiūrėti, negu arbatines hibridines rožes.

Pastaraisiais metais floribundinės rožės tampa vis populiaresnės, nes kasmet išvedama daug naujų veislių. Jos išlaiko senųjų veislių gerąsias savybes, neturi jų trūkumų ir kartu praturtina spalvų paletę naujais atspalviais. Tai pačios tinkamiausios rožės parkams, skverams, sodyboms, kolektyvinių sodų sklypeliams želdinti.

Floribundinės rožės suteikia sodui ypatingų spalvų. Jas galima įvairiai komponuoti – vienspalvėmis grupėmis, spalvingais gėlynais ar pavieniais krūmais. Labai gražiai floribundinės rožės atrodo auginamos kaip stiebinės, ypač žalios vejos fone. Visai neseniai ne aukštesnės kaip 40-50 cm. floribundinės rožės buvo išskirtos į atskirą - Patio – grupę, kuriai priskirtas rožes dar būtų galima vadinti floribundinėmis kompaktinėmis.

Rožės žiedas tai puikus

vaizdas, kvapas ir jausmas!

Susisiekite su mumis:

 
 
Mobilusis telefonas:
8-615-24801
 
 
Elektroninis paštas:
el pastas
 
2 vieta Kauno miesto gražiausių sodybų konkurse

Gražiausia sodyba !

2000 metais laimėjome 2 vietą Kauno miesto gražiausių sodybų konkurse.

Populiaraus žurnalo

"Augalų pasaulis" Nr. 60

Populiaraus žurnalo "Sodo spalvos" priedas.

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016